jste zde: úvodní » Financování


Financování

Chybí Vám finance na realizaci fotovoltaické elektrárny?

Při instalacích na RD Vám rádi doporučíme zkušeného finančního poradce, se kterým zkonzultujete svoje možnosti a určitě najdete řešení.

Ceny elektřiny? Rostou! Slunce účty neposílá => fotovoltaika.

Na toto téma již bylo napsáno nespočet článků a zveřejněno mnoho studií. Asi Vás nepřekvapí, že se ve všech objevuje jeden společný jmenovatel - ZDRAŽOVÁNÍ. Pár aktuálních jsme pro Vás vybrali níže.

ERÚ: Ceny elektřiny od 1.1.2009 porostou až o 16,4%!
Ihned.cz: Elektřina zdraží v roce 2009 o 20%!?!
ČEZ: Ceny elektřiny pro domácnosti se v roce 2008 zvýší o 10%.

ČTK: E.ON zdraží elektřinu o 11,1%.
Lidové noviny: Proč už nikdy nebude cena elektřiny klesat.

Složení ceny elektřiny

Všichni platíme 1,5% svojí spotřeby elektřiny na podporu obnovitelných zdrojů - viz obrázek níže. Z těchto pěněz je vyplácena dotovaná výkupní cena.  Nechcete dotovat ostatní? Nechte si postavit fotovoltaickou elektrárnu a ostatní budou dotovat Vás!

Financování

Kdy se mi investice do solární elektrárny vrátí?

Návratnost investice hraje pochopitelně klíčovou roli pro každého investora. Pomineme-li ekologický přínos a další nefinanční hodnoty, velice obecně můžeme říct, že návratnost investice je při dnešních podmínkách pod deset let. Níže najdete výpočet Hrubé návratnosti investice. Zde se z důvodu zjednodušení výpočtů vychází ze stávajících cen elektřiny a platných výkupních cen. Pokud bychom použili detailnější výpočet, ktrý by zahrnul meziroční zvyšování cen energií, které se již několik let pohybuje okolo 10% a v průběhu 5-ti let se dále počítá se zdražením až o 30%, a také meziroční zvýšení výkupní ceny, jenž bude viz Vyhláška č. 150/2007 Sb. minimálně 2% a maximálně 4% tak se návratnost investice ještě výrazně vylepší. Z výše uvedeného plyne, že čím dříve si elektrárnu pořídíte, tím větší bude její užitná hodnota v budoucnosti. Neztrácejte tedy čas, neboť i v tomto případě platí, že čas jsou peníze, a nechte si elektrárnu postavit co nejdříve. S námi půjde všechno hladce, rychle a kvalitně.

Fotovoltaika - hrubá návratnost investice:

Jako příkdad uvedeme solární elektrárnu o výkonu 4,9 kWp jejíž konečná cena bez DPH je u nás 514 500,-Kč. Plocha fotovoltaických panelů činí cca 36 m2.

Cena elektrárny 514.500,- Kč
Výkon systému 4,9 kWp
Roční produkce 4900 kWh
Zisk z výkup. ceny 11,91Kč/kWh 58.359,- Kč
Úspora energie 17.150,- Kč
Celkový roční příjem 75.509,- Kč
Hrubá návratnost investice 6,8 roků
Úspora CO2

2,7 tun/rok

© Všechna práva vyhrazena VK Solar system s.r.o. - fotovoltaické elektrárny

www stránky ANTstudio.cz